fbpx

SAZIŅA AR BĒRNU NOMETNĒ

Protams, ka katrs vecāks vēlas dzirdēt klausulē, cik viņa bērns ir laimīgs un priecīgs nometnē, bet no otras puses..būtu labi arī saprast, ka bērns ilgojas pēc Jums vai ne? Spriežot pēc ilgu gadu pieredzes, ar bērniem nometnē ir tā:

  • Problēma – bērni, kuri nometnē ir pirmo reizi. Ar tiem, protams, ir visgrūtāk, it īpaši viņiem ir grūti pierast pie telefonu režīma, kas ir mūsu nometnēs, jo ikdienā bērns visur apkārt redzēja vecākus, kas risina visas problēmas, bet te..viņu nav blakus, un nevar pat piezvanīt. To var saprast, un vecākiem ir jābūt stipriem, jo, bieži vien, pirmās 2 – 3 dienas ir tās, kad bērns pierod pie visa un ļoti skumst pēc ierastajām lietām un vecāku aprūpes. Šeit mēdz būt skumju asaras un lūgumi pazvanīt mammai ik pēc 15 minūtēm. Klausulē Jūs dzirdēsiet cik viņš skumst, cik ļoti vēlās uz mājām un visu, kas var nepatikt..

Risinājums: Mēs vienmēr pievēršam vairāk individuālās uzmanības šādiem bērniem, jo mums ir ļoti svarīgi, lai bērna pirmā pieredze būtu jauka un neaizmirstama. Tāpēc varat būt droši – kāds no audzinātājiem noteikti vēro bērnu, iesaista viņu aktivitātēs un visādi velta viņam savu uzmanību, savādāk mēs nestrādājam. Taču papildus risinājums šādām situācijām ir tas, ka mēs uz katru nometni izveidojam kopējo vecāku čatu WhatsApp, kur katru dienu sūtam bērnu fotogrāfijas un aprakstus. Šajās fotogrāfijās Jūs arī varēsiet atrast savu bērnu smaidošu un priecīgu. Jo šādās situācijās bērns skumst tikai tad, kad viņam paliek garlaicīgi vai arī, kad pienāk telefona zvanu laiks. Tāpēc, ja Jūsu bērns atrodas nometnē pirmo reizi, esiet gatavi emocionālam pārbaudījumam, kuru viņš Jums sniegs. Protams, audzinātāji un nometnes vadītājs vienmēr ir zvana attālumā, lai ar Jums izrunātu bērna stāvokli un nomierinātu arī Jūs.

  • Problēma – bērni, kuri bieži brauc uz nometnēm. Te ir otrs koka gals. Tie bērni, kuri bieži brauc uz nometnēm, un viņiem vienmēr ir jautri un labi nometnēs, bieži vien pavisam aizmirst par vecākiem un zvaniem. Esam saņēmuši zvanus trešajā nometnes dienā no vecākiem, kas sūdzējās, ka viņiem bērns ne reizi nav zvanījis. 

Risinājums: Nu te viss ir ļoti vienkārši, bērns ir pieradis pie visa jaunā, un viņam telefonu laikā galvā ir tikai viena doma – paspēt paspēlēt spēlītes, jo vecāki taču nekur nepazudīs. Šeit arī labi nostrādā mūsu vecāku čats, jo mēs atgādinām vecākiem, cikos ir telefonu laiks, un kad var sazināties ar bērniem. Tāpat, izdalot bērniem telefonus, mēs piekodinām arī viņiem obligāti uzzvanīt vecākiem un izstāstīt, kā tad mums nometnē iet. Bet noteikti Jūs jau zināt, ka dažiem ir grūtības ar to komunikāciju pa telefonu, tāpēc atkal – mūsu čats un fotogrāfijas ar smaidiem varēs pastāstīt vairāk.

Telefonu laiks:

Sazināšanās ar vecākiem nometnes dienas kārtībā paredzēta pēc pusdienām (13:30-15:00). Nometnes pedagogi apņemas nodrošināt šo punktu. Mēs, savukārt, lūdzam vecākus izrunāt ar bērnu šī noteikuma ievērošanu. Pārējā laikā telefoni atrodas audzinātāja istabā.
• Steidzamos gadījumos, neparedzētā laikā, Jūs varat sazināties ar nometnes vadību vai audzinātājiem, zvanot uz norādītājiem telefona numuriem, lai atrisinātu kādu radušos problēmu vai jautājumu.