fbpx

SAZIŅA AR BĒRNU NOMETNĒ

Protams, ka katrs vecāks vēlas izdzirdēt klausulē cik viņa bērns ir laimīgs un priecīgs nometnē, bet no otras puses..būtu jauki arī saprast ka bērns ilgojas pēc jums vai ne? Spriežot pēc ilgu gadu pieredzes, ar bērniem nometnē ir tā:

  • Problēma – bērni kuri nometnē ir pirmoreizi. Ar tiem protams ir visgrūtāk, it īpaši viņiem ir grūti pierast pie telefonu režīma kas ir mūsu nometnēs. Jo ilgus gadus bērns visur apkārt redzēja vecākus, kas risina visas problēmas, bet te..viņu nav un nevar pat piezvanīt. To var saprast un vecākiem ir jābūt stipriem, jo bieži vien pirmās 2 – 3 dienas ir tās dienas, kad bērns pierod pie visa un ļoti skumst pēc ierastm lietām un vecāku aprūpes. Šeit mēdz būt asaras ar skumjām un lūgumi pazvanīt mammai ik pēc 15 minūtēm. Klausulē Jūs dzirdēsiet cik viņš skumst, cik ļoti vēlās uz mājām un visu, kas var nepatikt..

Risinājums: Mēs vienmēr pievēršam vairāk individuālās uzmanības šādiem bērniem, jo mums ir ļoti svarīgi lai bērna pirmā reize būtu jauka un neaizmirstama. Tāpēc varat būt droši – kāds no audzinātājiem noteikti vēro bērnu, iesaista viņu aktivitātēs un visādi velta viņam savu uzmanību, savādāk mēs nestrādājam. Taču paildus risinājums šīm situācijām ir tas, ka mēs uz katru nometni taisām kopējo vecāku čatu WhatsAppā kur katru dienu mēs sūtam bērnu bildes un aprakstu. Tur tad bildēs Jūs arī varēsiet strast savu bērnu smaidošu un priecīgu. Jo šādās situācijās bērns skumst tikai tad, kad viņam paliek garlaicīgi vai arī kad pienāk zvanu laiks. Tāpēc, ja Jūsu bērns atrodas nometnē pirmoreizi, esat gatavi emocionālam pārbaudījumam kuru viņš Jums sniegs. Protams audzinātāji un nometnes vadītājs vienmēr ir zvana attālumā lai ar Jums izrunātu bērna stāvokli un nomierinātu arī Jūs.

  • Problēma – bērni, kuri bieži brauc uz nometnēm. Te ir otrs koka gals..tie bērni, kas bieži brauc uz nometnēm un viņiem vienmēr ir jautri un labi nometnēs bieži vien pavisam aizmirst par vecākiem un zvaniem. Esam saņēmuši zvanus trešā nometnes dienā no vecākiem, kas sūdzējās, ka viņiem bērns nav zvanījis jau 3 dienas. 

Risinājums: Nu te viss ir ļoti vienkārši, bērns ir pieradis pie visa jauna un viņam telefonu laikā galvā tikai viens – paspēt paspēlēt spēlītes, vecāki tak nekur nepazudīs. Šeit arī labi nostrādā mūsu vecāku čats, jo mēs atgādinām vecākiem cikos ir telefonu laiks un kad var sazināties ar bērniem. Tāpat izdalot bērniem telefonus mēs piekodinām arī viņiem obligātu uzzvanīt vecākiem un izstāstīt kā tad mums nometnē iet. Bet noteikti Jūs jau zināt ka dažiem labiem ir grūtības ar to komunikāciju pa telefonu, tāpēc atkal – mūsu čats un bildes ar smaidiem varēs pastāstīt vairāk.

Telefonu laiks:

Sazināšanās ar vecākiem nometnes dienas kārtībā paredzēta pēc pusdienām (13:30-15:00). Nometnes pedagogi apņemas nodrošināt šī punkta nodrošināšanu. Mēs savukārt lūdzam vecākus izrunāt ar bērnu šī noteikuma ievērošanu. Pārējā laikā telefoni atrodas audzinātāja istabā.
• Steidzamos gadījumos neparedzētā laikā Jūs varat sazināties ar nometnes vadību vai audzinātājiem, zvanot uz norādītājiem telefona numuriem, lai atrisinātu kādu radušos problēmu vai jautājumu.